Pravidla

Systém turnaje

Týmy byly losem rozděleny do dvou tříčlenných skupin A, B. V obou skupinách se hraje systémem "každý s každým". Za vítězství se udělují tři body, za remízu jeden. O závěrečném pořadí ve skupinách rozhoduje:

  1. počet bodů
  2. vzájemný zápas
  3. rozdíl skóre
  4. větší počet vstřelených branek
  5. los

Skupina A: Bude upřesněno.

Skupina B: Bude upřesněno.

Vyřazovací boje

Po odehrání všech zápasů ve skupinách následují dvě čtvrtfinálová utkání, které odehrají týmy na 2. a 3. místě tabulek skupin A, B. Vítězové čtvrtfinále postoupí do semifinále proti týmům, které ovládly skupinové boje. Na závěr turnaje se odehrají tři zápasy o 5. místo (poražení čtvrtfinalisté), 3. místo (poražení semifinalisté) a finále. Není-li v této fázi turnaje o vítězi rozhodnuto v normální hrací době, přistupuje se ihned k penaltovému rozstřelu.

Hrací čas a pravidla

Všechna utkání turnaje se hrají dle mezinárodně platných pravidel futsalu pro nevidomé vydaných organizací IBSA pro roky 2022 až 2025. Výjimkou je:

  • hrací doba, která je stanovena na 2 x 15 minut, přičemž čas se zastavuje pouze v průběhu oddechového času, time-outu rozhodčího, střídání, je-li hráč na hřišti ošetřován, padne-li gól či je-li zahráván pokutový kop či druhý pokutový kop.;
  • rozměry branek, které jsou 3 x 2 metry, čemuž je přizpůsobena i plocha brankovišť.

Každé utkání začíná přesně dle daného harmonogramu, na přestávku je vyhrazeno maximálně 10 minut. Po ukončení utkání se mohou ihned rozcvičovat aktéři následujícího zápasu.

Rozhodčí

François Carcouët (Francie/Česká republika), Michael Piecq (Belgie), Stuart Winton (Velká Británie), Christian Jung (Německo), Lukáš Másilko (ČR), Ondřej Banovský (ČR).

BBFC referees (from the left: Carcouët, Winton, Jung, Piecq) Timekeepers - Lukáš Másilko, Ondřej Banovský